Mindannyian szeretnénk boldog és teljes életet élni, ami nem csak élvezetes, hanem egyben a fejlődésünket is szolgálja. Szeretnénk, hogy az életünknek valódi célja legyen, ami nem csak a túlélésről szól. Akár még az is megfordult már a fejünkben, hogy miként tudnánk a világban nyomot hagyni, hogy jobb hely legyen, mint amikor megszülettünk benne. Ahhoz, hogy ez meg tudjon valósulni, tudásra van szükségünk. Transzcendentális tudás birtokában, felülemelkedve a hétköznapokon, olyan perspektívák tárulnak elénk, amelyek megadják számunkra a válaszokat az élet nagy kérdéseire. Ki vagyok én? Honnan jöttem? Hová megyek? Mi az emberi élet valódi célja, ami túlmutat a világban való puszta létezésen? A világ legősibb szentírása, a Bhagavad-gītā, amely egy filozófiai párbeszéd Isten és ember között, megadja számunkra a válaszokat. Sokszor azonban az elméleti tudás önmagában kevésnek bizonyul, amikor a gyakorlati életünkről van szó. A transzcendentális filozófia megértését a való életből vett történetek rendkívüli módon segítik. A Mahābhārata, a Bhagavad-gītā kerettörténete, egy királyi család életén keresztül, a gyakorlatban mutatja be számunkra a filozófiát, amely így sokkal érthetőbbé, és alkalmazhatóbbá válik.
„A Mahábhárata nem pusztán egy ősi eposz, hanem két világkorszak találkozásának krónikája. Szereplői mai jellemek – a ciklikus indiai világszemlélet évmilliós távlataiban valójában a kortársaink. A ránk jellemző érzések és mindennapos küzdelmek, az életünket alkotó örömök, bánatok, vívódások, kötelességek és döntéshelyzetek éppúgy megtalálhatók a Mahábhárata történeteiben, mint a már szinte mitikusnak tűnő hősiesség, erényesség, aszkézis, sírig tartó, sőt, a halálon is átívelő hitvesi szerelem és hűség csodálatos megnyilvánulásai.
A ma embere számára annyira áhított lelki bölcsesség és az egyén életútját a hétköznapitól a transzcendensig felölelő tanítások tárháza is e mű. Minden sorából vigasz és életigenlés árad, s bárhol is üsse fel az ember, korunk kétes életfilozófiáktól hemzsegő egzisztenciális zűrzavarában minding biztos fogódzókat talál benne.”
Megismerkedünk majd Pándu király fiainak izgalmas, egyben megpróbáltatásokkal teli, hihetetlenül tanulságos életével. A történeteket hallva olyan ősi tudás birtokába juthatunk, amely gyakorlati segítségként tud szolgálni mindennapi életünk kihívásainak sikeres kezeléséhez.
Ezekre, és még sok más kérdésre is választ kaphatunk a Mahábhárata örök érvényű tanításaiból.
Várlak Benneteket szeretettel!
Üdvözlettel,
Gurūttama Dāsa (Szávai Gábor)
Donec nec nisi sit amet nulla eleifend porta vestibulum eu dolor. Curabitur posuere velit id fringilla imperdiet. Aliquam condimentum ornare diam vulputate euismod.
Donec nec nisi sit amet nulla eleif end porta vestibulum eu dolor posue
Donec nec nisi sit amet nulla eleif end porta vestibulum eu dolor posue
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut in justo pharetra, molestie ex at, euismod libero aliquam congue dignissim sem non egestas nunc imperdiet odio est.
Rhoncus dolor tempor id. Fusce quis turpis non magna elementum porta non vitae velit. In in scelerisque ante.
ISKCON alapítő ācāryája Ő Isteni Kegyelme A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupāda
Haré Krisna, Haré Krisna, Krisna Krisna, Haré Haré, Haré Ráma, Haré Ráma, Ráma Ráma, Haré Haré