Barion Pixel

Budapesti Haré Krisna Templom és Oktatási Központ

A Srímad-Bhágavatam, amelyet „a védikus irodalom fája érett gyümölcsének” neveznek,
a védikus tudás legteljesebb és leghitelesebb bemutatása.

Srímad-Bhágavatam előadás-sorozat

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a márciusban kezdődő, 6 alkalmas Śrīmad-Bhāgavatam előadássorozatra, melyet vasárnap délelőttönként, 10-13 óra között Ānanda Caitanya prabhu fog tartani a Budapesti Templom konferenciatermében.

Az angol nyelvű leckékhez természetesen biztosítjuk a magyar fordítást, hogy a nektárból senkinek se kelljen kimaradnia. A 6 alkalom során a Bhāgavatam első énekéről hallhatunk majd előadásokat.

A Śrīmad-Bhāgavatamot (Bhāgavata Purāṇát) szeplőtlen Purāṇaként is ismerik, melynek szavai “forradalmat hoznak a világ félrevezetett civilizációjának istentelen életébe.” (ŚBh. 1.5.11.) A mű csordultig van olyan kedvtelésekkel, melyek mély bölcsességet rejtenek, és rendelkeznek azzal a potenciállal, hogy felébresszék a szívünkben rejlő szunnyadó istenszeretetet. Lehet, hogy sok leckét meghallgattunk már, vagy akár többször is elolvastuk a világirodalom legkiemelkedőbb, transzcendentális alkotását, de a mélyebb, átfogó tanulmányozás valódi betekintést nyújt a mű igazi rejtelmeibe, melyek, hogyha feltárulnak előttünk, valódi forradalmat hozhatnak a saját életünkbe is.
Az időpontok és alkalmak a következők szerint fognak alakulni:

1. A Śrīmad-Bhāgavatam dicsősége (március 5.) – Első ének 1-3 fejezetek

Mi a Śrīmad-Bhāgavatam, és hogyan keletkezett?  Mi volt a mű megírásának célja, miért kiemelten fontos az életünkben?  Mindezekre, és más kérdésekre is választ kaphatunk a Bhāgavatam bevezető fejezeteiben.

(március 12-én, Gaura-pūrṇimā fesztivál miatt nem lesz előadás)

2. Vyāsadeva és Nārada Muni (március 19.) - Első ének 4-6 fejezetek

Vyāsadeva megírja a védikus írásokat az emberiség felemelkedése érdekében.  Ennek ellenére elégedetlenséget tapasztalt, úgy érezte, hogy valami hiányzik.  A nagy bölcs Nārada Muni, Vyāsa lelki tanítómestere megjelenik, hogy tanítványát az Abszolút Igazság lényegére oktassa.

3. Kṛṣṇa és Kṛṣṇa bhaktái (március 26.) - Első ének 7-9 fejezetek

Aśvatthāmā bosszút forral, megpróbálja megölni a Pāṇḍavákat, valamint a Kuru dinasztia utolsó tagját, Parīkṣitet, akit Kṛṣṇa személyesen védelmez.  Kunti királynő dicsőíti Kṛṣṇát, aki mindig velük volt, hogy védelmezze és segítse őket.  Bhīṣmadeva dicsőséges eltávozásáról is hallhatunk, aki halála előtt tanításban részesíti a Pāṇḍavákat.

4. Kṛṣṇa és Dvārakā (április 2.) - Első ének 10-12 fejezetek

Mindenki elkeseredik, amikor Kṛṣṇa elhagyja Hastināpurát, Dvārakāban azonban mindenki örül, amikor az Úr végre hazatér.  Amikor Parīkṣit megszületik, kedvező jelek nyilvánulnak meg.  Ezen alkalommal Vṛndāvana és Dvārakā helyzetét is meg fogjuk vizsgálni.

5. Mint színészek a színpadon (április 9.) - Első ének 13-15 fejezetek

Senki sem marad ezen a mṛtyu-lokán örökké, még a Legfelsőbb Úr sem.  Ezen az előadáson megtudhatjuk, hogy Dhṛtarāṣṭra hogyan hagyja el otthonát, majd az egész világot.  Kṛṣṇa eltávozásáról is hallhatunk, valamint arról, hogy az Urat követően hogyan hagyják el ők is ezt a világot.

6. Parīkṣit Mahārāja és a Kali Yuga (április 16.) Első ének 16-19 fejezetek

Megtudhatjuk, hogy Kali hogyan jutott be a birodalomba, majd hogyan átkozta meg egy brāhmaṇa fia Parīkṣit Mahārāját, akit, miközben eltávozására készül, Śukadeva Gosvāmī látogat meg misztikus módon megjelenve, a tökéletes pillanatban.

„Ez a Bhāgavata Purāṇa oly ragyogó, mint a nap, s akkor kelt fel, amikor az Úr Kṛṣṇa a vallás és a tudás kíséretében visszatért saját hajlékára. Azok, akik a Kali-korban a tudatlanság sűrű sötétsége miatt elvesztették látásukat, ebből a Purāṇából merítenek majd fényt.” (ŚBh. 1.3.34.)

Ha érdekelnek Benneteket az előadások, és szívesen részt vennétek rajtuk, az alábbi linkre kattintva tudtok csatlakozni az esemény WhatsApp csoportjához!  https://chat.whatsapp.com/BcbzAQwcrx98kMp5MWhwyW